Artykuły / Trening : Zasady budowania rzeźby :: Sprint Fight&Fitness

Zobacz ofertę w naszym sklepie internetowym

Artykuły / Trening
Zasady budowania rzeźby

Obniżanie zawartości tkanki tłuszczowej powinno zachodzić stopniowo, przy pomocy prawidłowo ułożonego programu treningowego oraz żywieniowo-suplementacyjnego. Niewłaściwe metody redukowania tkanki tłuszczowej mogą wpłynąć niekorzystnie na stan zdrowia...

Zasady budowania rzeźby
Obniżenie masy tłuszczowej ma duże znaczenie w dyscyplinach sportowych, gdzie dąży się do osiągnięcia jak największej skuteczności i szybkości w prze­mieszczaniu ciała (biegi, gimnastyka, kolarstwo, itp.). Niska zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie pozwala na osiągniecie przewagi biomechanicznej nad przeciwnikiem i poprawę zdolności wysiłkowych, a także przyczynia się do uzyskania bardziej estetycznego wyglądu w takich dyscyplinach jak kultu­rystyka i fitness, gdzie stopień otłuszczenia ciała jest jednym z głównych kryteriów oceny zawodnika.
Obniżanie zawartości tkanki tłuszczowej powinno zachodzić stopniowo, przy pomocy prawidłowo ułożonego programu treningowego oraz żywieniowo-suplementacyjnego. Niewłaściwe metody redukowania tkanki tłuszczowej mogą wpłynąć niekorzystnie na stan zdrowia zawodnika, oraz przyczynić się do spadku masy beztłuszczowej ciała, i pogorszenia wyników sportowych.

Z tego tytułu prawidłowa strategia żywieniowo-suplementacyjna powinna skupiać się na:
•stopniowym obniżaniu kaloryczności pożywienia
•utrzymaniu odpowiedniego poziomu spożycia białka pokarmowego
•usprawnieniu spalania związków tłuszczowych
•przyhamowaniu procesów katabolizmu mięśniowego
•zmniejszeniu procesów antyoksydacyjnych
•ogólnym usprawnieniu przemian metabolicznych i energetycznych w ustroju
 
 www.olimp-supplements.com

Znajdź nas na Facebooku

copyright © 2011 www.sprint.radom.pl

C.H. Korej, ul. Wernera 10, 26-600 Radom
tel. 48 385 84 34

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej