FAQ : Testosteron :: Sprint Fight&Fitness

Zobacz ofertę w naszym sklepie internetowym

FAQ / Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez klientów.
Testosteron

 • Co zawiera i jak działa popularne ostatnio pośród sportowców ziółko - Tribulus terrestris?

  Tribulus terrestris (buzdyganek ziemny) zawiera saponiny, indole i polifenole, substancje hamujące aktywność enzymów, przetwarzających anaboliczny testosteron. Kiedy hamują przemianę testosteronu w kobiecy estradiol, zapobiegają przerostowi gruczołów sutkowych (ginekomastii) i zwiększają wytwarzanie testosteronu. Kiedy hamują przeminę w szkodliwy dehydrotestosteron (DHT), zapobiegają łysieniu i schorzeniom prostaty.
  Tribulus znacząco podnosi poziom hormonów anabolicznych - lutropiny o 72, testosteronu o 41 procent. Pozwala sportowcom w całkowicie legalny i bezpieczny sposób korzystać z dobrodziejstw dodatkowych porcji anabolicznego testosteronu. Tym samym, stanowi najskuteczniejszą, znaną alternatywę dla zakazanego i zgubnego dopingu sterydowego.

 • Na czym polega anaboliczne działanie chelatów cynkowo - magnezowych (ZMA)?

   Chelaty cynkowo - magnezowe (ZMA) podnoszą poziom hormonów anabolicznych - IGF-ów o 25, testosteronu o 45 procent. Jednocześnie zwiększają wrażliwość tkanki mięśniowej na działanie tychże hormonów.
  Cynk kształtuje strukturę przestrzenną anabolicznych hormonów peptydowych - IGF-ów i insuliny, enzymów budujących testosteron i receptorów hormonalnych, odpowiedzialnych za anaboliczne efekty działania hormonów. Magnez stabilizuje i rozdziela rodniki hydroksylowe, acetylowe i fosforanowe, budujące cząsteczki hormonów anabolicznych, niezbędne do syntezy białek i skurczu włókien mięśniowych.
  Jednakże pierwiastki te nie wykazują aktywności anabolicznej, stosowane w formie związków nieorganicznych, ale jedynie w formie połączeń organicznych - chelatów.
   

 • Dlaczego cynk poprawia potencję i zwiększa zainteresowanie seksem?

  Obecność cynku jest niezbędna do prawidłowej produkcji testosteronu oraz rozwoju i czynności kanalików nasiennych. Jak wynika z badań, nawet umiarkowany niedobór cynku może być przyczyną zaburzeń seksualnych i zmniejszonego popędu płciowego.
  Najbogatszym źródłem cynku w pożywieniu są ciemne pieczywo, kasze, ryby, mięso i nasiona roślin strączkowych. W ziarnach zbóż cynk, zgromadzony jest w zewnętrznej warstwie, dlatego produkty z oczyszczonej mąki nie zawierają go praktycznie w ogóle. Nie znajdziemy go także w daniach fast food i napojach. Jego niedobory w organizmie może dodatkowo nasilać alkohol i palenie tytoniu. Zawarty w dymie tytoniowym kadm zakłóca przemianę cynku w ustroju i może odkładać się w jądrach prowadząc do niepłodności i zaburzeń erekcji. Papierosy więc tylko na pozór pozwalają poczuć się męsko. Na dłuższą metę mogą spowodować seksualne inwalidztwo.
  Suplementacja dodatkowymi preparatami cynku może istotnie wpłynąć na zwiększenie ilości plemników, przywrócić zainteresowanie seksem a także zwiększyć aktywność na drodze gonadotropina-testosteron. Z tego tytułu istotnym elementem wspomagającym zdrowie seksualne może okazać się dodatkowe przyjmowanie preparatów cynku, szczególnie w połączeniu z magnezem i witaminą B6. W tej kwestii na szczególna uwagę zasługuje suplement OLIMP ZMA (unikalny zestaw chelatowanych aminokwasami pierwiastków: cynku i magnezu oraz witaminy B6) będący skutecznym aktywatorem układu hormonalnego w zakresie gospodarki testosteronem. Specjalnie opracowana formuła wpływa na zwiększenie poziomu i aktywności testosteronu oraz insulinopodobnego czynnika wzrostu IGF-1 - związków mających zasadniczy wpływ na utrzymanie sprawności seksualnej, lepsze wykorzystanie energii oraz poprawę siły i wytrzymałości mięśni. Cynk i magnez uczestniczą na wszystkich ważnych etapach procesu syntezy testosteronu a także uczestniczą w aktywowaniu receptorów steroidowych. Działanie pierwiastków skutecznie wspomaga witamina B6 która zmniejsza i skraca zatrzymywanie testosteronu w jądrze komórkowym, zabezpieczając przed jego niekorzystnym wpływem na gruczoł krokowy. Z tego tytułu preparat może być polecany zarówno osobom młodym jak i w wieku średnim i podeszłym. Poszczególne substancje wchodzące w skład preparatu zabezpieczają również ustrój przed skutkami stresu oksydacyjnego, poprawiają koncentrację, wpływają na głęboki relaksujący sen a także wspomagają organizm w różnych stanach chorobowych.

Znajdź nas na Facebooku

copyright © 2011 www.sprint.radom.pl

C.H. Korej, ul. Wernera 10, 26-600 Radom
tel. 48 385 84 34

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej